Islandofil

Jak se dostat autobusem z letiště Keflavík do Reykjavíku

Letiště Keflavík (autor: jiashiang)

Letiště Keflavík (autor: jiashiang)

Letiště Keflavík (KEF) je od centra hlavního města Reykjavíku vzdáleno přibližně 50 km. Pokud přilétáte na Island a nemáte v plánu půjčit si auto přímo na letišti, nebo z jakéhokoliv důvodu potřebujete jet přímo do Reykjavíku, můžete využít speciálních autobusových linek, tzv. flybusů.

Pro cestu můžete využít dvou soukromých společností a jednoho veřejného dopravce:

  • Airport Express
  • Flybus
  • Strætó (veřejná doprava)

 

Airport Express

Autobusový dopravce GrayLine provozuje spoje z letiště Keflavík do Reykjavíku vždy 30 – 40 minut po příletu každého letadla. I v případě zpoždění letu tak autobus na pasažéry čeká. Cesta trvá přibližně 45 minut. Autobusová linka končí na terminálu společnosti GrayLine, který se nachází na ulici Holtavegur 10. Všechny autobusy jsou vybaveny bezplatným WiFi připojením.

Kromě toho nabízí společnost také spoj, který vás z letiště odveze přímo do vašeho hotelu. Tyto spoje odjíždí ve stejnou dobu jako spoje do Reykjavíku.

Cena jednosměrné jízdenky z letiště do Reykjavíku je 13 eur, cena jednosměrné jízdenky z letiště k vašemu hotelu je 17 eur. Jízdenky můžete zakoupit po příletu na letišti v kanceláři společnosti GrayLine.

Flybus

Autobusy Flybus odjíždějí stejně jako Airport Express vždy zhruba 40 minut po příletu každého spoje. Linka Flybus končí na autobusovém terminálu BSÍ v Reykjavíku. Ten se nachází mnohem blíže centru, než terminál společnosti GrayLine. Po cestě je na vyžádání možné zastavit v hotelu Viking v Hafnarfjörðuru a v hotelu Aktu Taktu v Garðabæru. Celá cesta trvá přibližně 45 minut a autobusy jsou vybaveny bezplatným WiFi připojením.

Společnost nabízí také možnost rozvozu až k jednotlivým hotelům, pasažéři musí na BSÍ terminálu přesednout na mikrobusy.

Cena jednosměrné jízdenky z letiště na BSÍ terminál je 2 200 ISK (přibližně 15 eur), cena jednosměrné jízdenky z letiště k vašemu hotelu je 2 800 ISK (přibližně 20 eur). Jízdenky můžete zakoupit on-line.

Veřejná doprava

Autobusová linka číslo 55 odjíždí z letiště každé dvě hodiny. Linka končí na autobusovém terminálu BSÍ v Reykjavíku.

 

One thought on “Jak se dostat autobusem z letiště Keflavík do Reykjavíku

  1. Pingback: Do Reykjavíku nově s Wizz Airem | Islandofil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *